7 VEREN 7 HİTAP

Hatırla(ma)! 

Sana, seni sen olmadığın zamanları, senleyken anımsama! Bırak onları, ora’ya, o orda güzel!

Her devire bulandırma eskiyi, o vakit yaşandı. Gerisingeri hatırlatma maziyi, kanatır durur yoksa hiç yokken deriyi!

Zamanla(ma)!

Bilindik ezgileri, bilinmedik enstrümanlarla karıştırma! Zira dinle “ney’den” önüne düşeni, biriktir kaleminde perdelerine yerleştiremediğin içi dolu çizgileri; onların adı seranomi! Sen vakti bekleme, düştü mü akreple yelkovan diline; beklenen günler bizdendir!

Anla(ma)!

Bırak tüm duyduklarını, bıraksın tüm laflar dillerden ırak duyguları… Hakkaniyet değdi mi biçareye, yok olsun anlama sende sana kalanları…

Yalanla(ma)!

Şimdi düze çıktın. Düze çıkan her adımda geçmişe değen bakışlarının seni sebat eyleyeceğine inanıp, dününü yalanlama! Yahu, ömür bu her adımda bir can,  sen de içinde erittiğin bir an! Bunu da diğerleriyle karıştırıp, yorumlama!

Sarıl(ma)!

Aydınlanırken merhameti elden bırakıp, çaresizliğe yanaşma! Zira çare-sizseniz, rızk kapıları bir kelime ile aralanır, derman istenene yakarışlara niyetlenirken; sen ehl-i dünyanın başarılarına sarılma!

Yorul(ma)!

Bilirsin, biz bu kervanın göçebe yolcularıyız. Bazen yükümüzü sen dilemesen de, sırtlanıp gidenlere diyemesen de bulur; düşersin içine… Sonra ye’si mematına nemidanesiyle boşuna kıvranıp durursun! Sen senin kalbini parçalayan için biteviye artık yorulma!

Kan(ma)! 

Hayyam sana bundan yaklaşık bir yıl önce, uzattı o kadehi! İhlasla içip,diledin bilmeden dileği… O dilek ki Kays’ın kaburgasını incitti. Beceremedin yani sevmeyi! Şimdi geçmişi,”mutlu” olduğun bugünde anımsayıp; yaşamadıklarını mübarek sayıp ötekine kanma!

24/10/2009

01:32

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s