İstanbul Gençlik Dergisi – İlk Sayı İlk Söz

İSTANBUL GENÇLİK ARZU SEVİNÇ

Kaleme can veren harfler yerinde duramadığında, etraflarında onları ölümsüzleştirecek kelimeler kuran cümlelere dönüşüvermek istemiş. İsteğini gerçekleştirecek sayfa arayışlarına başladığından bihabermiş o vakit.

Gel zaman git zaman 21. yüzyılın 2005’inde İstanbul’un tüm gençlerinin bir arada olmasını dileyen bir dilek tutulmuş. Bu dilek o kadar hafif ve içtenlikle dilenmiş ki bulutlara kadar yükselmeden yeryüzüne inmiş.

Hezarfen’in kanatlarına takılıp gezmiş tüm sokakları caddeleri, kampüsleri ve öğrenci olan olmayan tüm gençleri tek çatı altında toplayarak almış avuçlarına. Bu avuçlar hayallerle büyümüş, insanlarla yürümüş. Yeri gelmiş fısıldamış ümitleri yeri gelmiş bağırmış dilekleri… Bir sayfa bulabilmek için çıktığı bu yolculukta tam tamına 128 sayfayla geri dönmüş.

Gençleri bir arada tutan ve onları birbiri ile tanıştırma, kendilerini, ürettiği icraatlar doğrultusunda tanıtma amacında olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi desteği ile “İstanbul GençLink” adında nihayetinde bir ürün çıkarabilmişler.

Tüm İstanbul’daki gençlerin söz sahibi olmasını hedefleyen rengârenk derginin ekibi altı aydan fazladır hem bir şeyler üretmek için ve ürettiklerini paylaşabilmenin heyecanı ile başlamışlar gönülden çalışmanın hâkimiyet sürdüğü bu sayfalara… Çok değerli sanatçı ve gençleri ağırlamışlar birçoğundan da destek ve takdir almışlar. Güvenmişler güvendirmişler kalemin saflığına…

Bu deryada yola çıkan “İstanbul GençLink”  ekibi sizlere yoğun çalışma ve amatör ruhla profesyonel hedefleri ilke edinen ilk sayımızı tanıtmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Masallar gerçeğe yakınlığından daha çok düşleri sahiplendiğinden bizim unutulmazlarımızdır. Masal gibi başlayan düşleri kaleme sahip çıkan sayfalara kavuşturmak en büyük gerçeğimiz yani geleceğimiz… Gençler bu ülkenin yalnızca geleceği değil, ayrıca bugünüdür diyerek yayın hayatımıza başlıyoruz ve sizlere “MERHABA” diyoruz.

İstanbul Gençlik 

Kültür Sanat Yönetmeni

Arzu SEVINC

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s